Właściwości hydromasażu

Hydromasaż to element nowoczesnej hydroterapii, który cieszy się dużą popularnością wśród współczesnych społeczeństw, borykających się z nadmiarem stresu oraz różnego rodzaju dolegliwościami fizycznymi.

Wanny z hydromasażem to nowoczesne urządzenia służące do odnowy biologicznej organizmu. Są one powszechnie stosowane w centrach sportowych, punktach rehabilitacji, ale równie dobrze można zamontować sobie taką wannę w domu. Jest to oczywiście spory wydatek i mogą sobie na niego pozwolić nieliczni – nie tylko ze względu na finanse, ale również na powierzchnię łazienki. Wiadomo, że łazienki w blokach są z reguły bardzo małe, i wstawienie do nich wanny wolnostojącej z hydromasażem lub też wanny narożnej byłoby bardzo utrudnione.

Hydromasaż jest cenionym sposobem na relaksację ciała i umysłu, może działać także energetyzująco i pobudzająco. Działa w sposób silniejszy od tradycyjnego masażu i nie angażuje osób trzecich. Korzystając z kąpieli z hydromasażem możemy liczyć na wzmocnienie organizmu, lepszy sen, większą koncentrację, pozbycie się napięcia nerwowego, większą sprawność fizyczną, podniesienie odporności.

O dobroczynnych właściwościach wody powiedziano już wiele, są one zresztą znane od starożytności. Masaż strumieniem wody pielęgnuje ciało, koi zszargane nerwy, uspokaja, poprawia funkcjonowanie układu krążenia. Wykorzystywany jest także w profilaktyce i leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz układu kostno-stawowego.

Własna wanna SPA to luksus, na który mogą sobie pozwolić nieliczni, jednak jednorazowy wypad do SPA, których mnóstwo jest w tej chwili nie tylko w miejscowościach typowo wypoczynkowych, ale także w centrach dużych miast, jest osiągalny dla każdego.

Oprócz samych prozdrowotnych właściwości hydromasażu bardzo istotne są także walory relaksacyjne. Kąpiel z hydromasażem to po prostu przyjemnie spędzony czas, pozwalający zapomnieć o codziennych problemach i nabrać trochę dystansu. Centra sportowe i SPA oferują możliwość korzystania z takich przyjemności w pojedynkę lub w parze, co jest dodatkową zaletą.