Poduszka ortopedyczna

Laikom termin ‘poduszka ortopedyczna’ kojarzy się z czymś nieprzyjemnym, z jakimś urazem, a co gorsza często i z niedomaganiem lub nawet starością. Pora obalić te mity!

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że źle śpi. Nie łączymy porannego bólu głowy i zmęczenia z nieodpowiednim posłaniem, lecz zrzucamy całą winę na przepracowanie. Budzimy się i już jesteśmy zmęczeni, nie wiedząc jak wielką role w naszym życiu odgrywa zdrowy sen . Wcale nie musi tak być! Wystarczy zmienić naprawdę niewiele w swoim życiu by znacząco poprawić jego komfort. Jednym z możliwych rozwiązań jest zakup poduszki ortopedycznej.

Szwedzkie poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne najwyższej jakości przeważnie są produktami szwedzkimi , dostępnymi w wielu rozmiarach i skierowanymi do ludzi o indywidualnych predyspozycjach. Jedne z nich zbudowane są ze niegniotącego się sprężystego materiału, inne reagują na ciepłotę ciała i dostosowują się do jego kształtu. Poduszki tego typu dostępne są w specjalistycznych sklepach, także internetowych. Szeroka oferta poduszek ortopedycznych dostępna jest przeważnie u oficjalnych dystrybutorów dużych marek

Jak działają poduszki ortodontyczne?

Poduszki mają na celu sprawienie, aby pozycja w jakiej śpimy była dla naszego kręgosłupa jak najbardziej optymalna. Nie jest to tylko produkt dla starszych osób cierpiących na bóle kręgosłupa, ale w zasadzie dla każdego, nawet dzieci, gdyż postawę kształtuje się od małego. Poduszki ortopedyczne możemy potraktować dwojako. Używać jej profilaktycznie by poprawić jakość naszego snu oraz co za tym idzie nasze codzienne sprawy; dzięki regeneracji w nocy unikniemy większości przykrych objawów wynikających na przykład z długiego siedzenia w jednej pozycji. Jeśli dołączymy do tego aktywność fizyczną mamy szansę znacząco przedłużyć swoje zdrowe funkcjonowanie na stare lata. Inna korzyść to używanie poduszki w przypadku doznania urazów, jako środek leczniczy. Poduszka ortopedyczna znacząco skróci czas powrotu do pełnej sprawności fizycznej. Wspomoże w takich zwyrodnieniach i chorobach jak dyskopatie, migreny, przeciążenie i bóle kręgosłupa. Poduszkę opracowano przy wieloletniej współpracy ortopedów, fizjoterapeutów oraz neurologów, którzy chcą by Twój sen był dobry.