Plusy rzucenia palenia

Palenie papierosów jest nałogiem z którym zmaga się całe mnóstwo ludzi zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że praktycznie większość z nich zaakceptowała fakt swojego uzależnienia i nie robi zbyt wiele w kierunku tego, aby móc się od niego uwolnić.

Tymczasem z rzucenia palenia mogą wynikać same tylko korzyści, i to na wielu polach naszego życia. Zdecydowanie warto nieco o tym pomyśleć, bowiem istnieje mnóstwo argumentów do tego, aby przynajmniej spróbować. Fakt, nie jest to prosta rzecz, bowiem jeśli palimy nałogowo przez wiele lat to może się okazać, że nasz organizm jest już naprawdę silnie uzależniony. Równocześnie jednak przy odpowiednim podejściu zawsze jest to zdecydowanie możliwe. Na samym początku warto jednak zastanowić się nad tym, co możemy zyskać dzięki rzuceniu palenia.

Zadbasz o swoje zdrowie

Nie od dziś wiadomo o tym, że palenie bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Dość powszechnie mówi się tutaj głównie o ryzyku wystąpienia chorób nowotworowych, szczególnie raka płuc – jest to rzeczywiście realne zagrożenie, ale warto pamiętać, że papierosy atakują również wiele innych obszarów naszego organizmu. Przede wszystkim katastrofalnie wpływają one na cały nasz układ krążenia i zwiększają ryzyko zawału serca czy udaru mózgu. Niszczą również szare komórki i w dłuższej perspektywie czasu przyczyniają się do spadku sprawności naszego mózgu. Oprócz tego znacznie przyśpieszają niektóre procesy starzenia się. Sprawia to, że sama tylko cera osoby palącej prezentuje się zazwyczaj o wiele mniej atrakcyjnie niż w przypadku kogoś, kto unika takich rzeczy.

Wiele zaoszczędzisz

Kolejnym często powtarzanym – i jak najbardziej słusznym – argumentem jest to, że palenie papierosów bardzo źle wpływa na nasz portfel. I faktycznie, wystarczy tylko policzyć jak dużo wydaje na taki nałóg osoba paląca przynajmniej paczkę dziennie, która obecnie kosztuje około 13-14 zł. W skali całego roku są to naprawdę duże pieniądze, które z powodzeniem moglibyśmy wydać na inne, znacznie bardziej przydatne dla nas rzeczy.