Migrena w życiu codziennym

Różnego rodzaju bóle sprawiają, że nie tylko przeróżne leki zaczynają działać z różnym natężeniem, ale również i my możemy funkcjonować w lepszy lub gorszy sposób. I tak właśnie może się okazać, że przy delikatnym bólu będziemy w stanie normalnie myśleć, realizować swoje zadania i planować spotkania biznesowe. Niestety, jeżeli dopadnie nas migrena, to bardzo możliwe jest, że nie będziemy w stanie nic zrobić.

Niemożliwe będzie pracowanie, nierealne będzie spotkanie z przyjaciółmi w rozjaśnionej restauracji. Będziemy marzyć przede wszystkim o tym, żeby nie docierały do nas żadne zewnętrzne bodźce, bo może się okazać, że nawet poduszka będzie nas urażała, a najmniejszy nawet dźwięk będzie rozbrzmiewał w naszych uszach z taką siłą jakbyśmy mieli słuchawki w uszach, a dźwięk ustawiony na najwyższą wartość. Jakby nie było najważniejsze jest to, żeby podjąć odpowiednie działania, tak aby całkowicie zlikwidować pojawianie się właśnie tego problemu.

Musimy również wiedzieć, że jeżeli my sami męczymy się z tym schorzeniem, to również bardzo możliwe jest to, że męczyć się z nim będzie również i nasze dziecko, bo niestety ale jest ono bardzo często przekazywane genetycznie, a więc jeżeli nasze małe dziecko płacze przez cały czas, to z pewnością warto sprawdzić, czy właśnie takie bóle nie są tego wszystkiego przyczyną, a to może sprawdzić tylko i wyłącznie lekarz używając odpowiednich urządzeń, zwłaszcza jeżeli nasze dziecko jest jeszcze za małe, żeby powiedzieć nam co mu dokładnie dolega.