Jak przetrwać upały

Za kilka miesięcy nadejdzie lato. Jedni z niecierpliwością czekają na te dni, inni – niekoniecznie. Jednak pogoda nie patrzy na to, jakie mamy zachcianki. Sama już wiele razy płatała nam figle. Czy w tym roku będzie inaczej?

Strażnik świeżości
Nic nie zapowiada, że w tym roku pogodę da się przewidzieć. Czeka nas zapewne wiele niespodzianek. Trzeba też będzie przestawić się z jesienno-zimowego trybu chomikowania i robienia zakupów na zapas na tryb wiosenno-letni. To najlepszy czas na kupowanie świeżych, nieprzetworzonych produktów. Jednak wysokie temperatury nie są łaskawe zarówno dla ludzi, jak i dla produktów spożywczych. Jedynym odpowiednim miejscem dla większość z tych produktów jest lodówka. Najlepsze lodówki LG oferują wiele udogodnień, które sprawdzą się podczas upalnych dni. Nowoczesne rozwiązania takie jak: system Fresh 0 Zone, który umożliwia przechowywanie mięsa i ryb w szufladzie o obniżonej temperaturze, a kompresor linearny i Total No Frost gwarantują utrzymanie stałej temperatury w całej lodówce. Wszystkie te technologie pozwalają na efektywne chłodzenie i dłuższe przechowywanie produktów.

Co jeść i co pić?
Gdy temperatura na zewnątrz przekracza 25 stopni i żar leje się z nieba, ciężko nam znaleźć odpowiednie miejsce i najchętniej nie wychodzilibyśmy z domu. Chce nam się przede wszystkim pić. Nie mamy ochoty stać przy kuchni i gotować, ale taka płynna dieta to najprostszy sposób do odwodnienia organizmu i pozbawienia go niezbędnych witamin. Warto wiedzieć jak odżywiać się, żeby przetrwać lato bez problemów. Najlepiej zrezygnować z ciężkostrawnych potraw i jeść dużo świeżych warzyw i owoców. Nie należy rezygnować jednak z pożywnych posiłków, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż schabowy czy gotowana przez kilka godzin zupa będzie chłodnik. Zawsze powinniśmy mieć pod ręką chłodną wodę, do której możemy wkroić cytrynę lub limonkę i dorzucić listki świeżej mięty, dzięki czemu obniżymy temperaturę ciała i dostarczymy organizmowi witaminy C i mikroelementów zawartej w owocach.

Dobra lodówka to wybawienie podczas upałów. Ważne jest, żeby działała ona bez problemów, bo w przeciwnym razie jedzenie nie wytrzyma dłużej niż kilka godzin i całą jej zawartość będzie trzeba wyrzucić.